Футбол-бразилецът бе изгонен след 17 секунди в дербито за купата

Бразилският футбол видя един от най-бързите си червени картони в четвъртък, когато Кайо Уилкер бе изгонен след 17 секунди в мача на Копа до Нордесте на Ботафого срещу държавния съперник Трезе. Уилкер хвърли двата крака в главата на защитник на Трезе с осем секунди на часовника и реферът отне още толкова време, за да размаха червения картон.

Въпреки че такива рекорди е трудно да се установят, червеният картон трябва да се класира като един от най-бързите във футбола за възрастни. Един от най-бързите и нашумели червени картони в английската Висша лига бе показан на Ливърпул Стивън Джерард след 38 секунди срещу Манчестър Юнайтед през 2015 година.

'Гардиън' съобщи, че Джузепе Лоренцо от Болоня е изгонен след 10 секунди за удряне на играч на Парма през 1990 г. Домакинът Трезе спечели мача в четвъртък с 1: 0 с гол за второ полувреме. И двата отбора са от североизточния щат Парайба.

(Тази история не е редактирана от персонала на Everysecondcounts-themovie и се генерира автоматично от синдикирана емисия.)