Стачката на Soccer-Late Mak дава на Словакия победа с 2: 1 над Русия

Късната стачка на Робърт Мак даде на Словакия победа с 2: 1 срещу Русия във вторник в квалификацията им за група H на Световното първенство, тъй като домакините поеха късен натиск от страна на гостите да се задържи за победата. Милан Скриниар изведе домакините отпред в 38-ата минута, когато защитникът на Интер от Милан подхлъзна маркера си и се насочи към дома след свързване с корнер на Мак.

Русия - която ще бъде без Рифат Жемалетдинов в следващия си мач срещу Хърватия, след като взе жълт картон - изравни нивото в 71-ата минута, след като Марио Фернандес грабна отскок в мрежата. Но Мак вкара победителя в мрежата три минути по-късно, когато той заключи пас на Томас Хубокан в наказателното поле, преди да бие двойка руски защитници и да прокара топката покрай вратаря на Русия Антон Шунин.

Русия е на ниво шест точки с Хърватия на върха в група H, докато Словакия изостава с точка. В останалите мачове от групата Хърватия премина покрай Малта с 3: 0, докато Кипър победи Словения с 1: 0.

(Тази история не е редактирана от персонала на Everysecondcounts-themovie и се генерира автоматично от синдикирана емисия.)